Meie Maa käis Loomemajas uudistamas, kuidas seal üks suvine kolmapäev möödub.

Loomemajas21. juunil avati Kuressaare turuhoones Saaremaa loomemaja. Meie Maa käis ühe ilusa päeva lõuna paiku uudistamas, kuidas seal üks suvine kolmapäev möödub.

Esmalt külastasime Bret Paasi ja Kadi Trave töökoda-poodi. Paas tutvustas entusiastlikult oma loomepesa, ise samal ajal pabereid sorteerides. Paasi põhitöödeks on karpide ning kaartide valmistamine. Riiulitel ilutsesid ka Trave taaskasutatud materjalidest loodud põneva disainiga Travedeko padjad.
Paas õpetas meile ka kuuma embossingu tehnikat, mida kasutatakse kaartide meisterdamiseks ning millest naine ise väga vaimustatud oli.

Turistid ei julge tema sõnul loomepesa eriti kaema tulla, kuna kardetakse töötegijaid häirida. Paas aga julgustab kõiki huvitujaid ligi astuma. Kel soovi, võib soetada endale koha pealt erinevaid vahendeid ja tarvikuid, Paas õpetab meelsasti oma oskusi ka külastajatele.

Eilsega sai samuti alguse tema õpitubade sari. Hetkel on käimas ka noortesarjad – poistele antakse teadmisi merendusest langevarjuspordini ning tüdrukutele korraldatakse käsitöövõtteid arendavaid töötube. Tüdrukud on siiani olnud agaramad kohalkäijad, seega kutsub loomemaja ka poisse initsiatiivikust välja näitama.

Läinud laupäevast toodi turule sisse uus tava. Nimelt hakatakse korraldama vihmavaba laupäeva kirbuturgu. Iga soovija võib oma kraami ning aluse, kuhu tavaar panna, kaasa võtta ning rõõmsameelselt kaupa müüma hakata.
Loomemaja Vabakojas saab käed külge panna ka suurele kudumismasinale. Loomemaja üks vabatahtlikest Kristiina Virveste poja Lars Ingmariga tekitasid Vabakojas vahetu atmosfääri. Virveste aitas kangastelgesid käsitseda ning Lars Ingmar ootas põnevusega eesootavat poiste töötuba.

Saaremaa loomemaja üks eestvedajatest Maris Rebel tõdeb, et hetkel on külastajaid vähevõitu. Valmistama hakatakse sinistes, kollastes ja valgetes värvides lipukesi, mis rohkem inimesi kohale meelitaks. Läbirääkimised loomemaja töö arendamiseks ning külastajate arvu suurendamiseks käivad.