Loomemaja suvesarjad täies hoos

Saaremaa Loomemaja on kutsunud ellu selleks suveks mitu erinevat sarja, et vihmapilvede taustal nina norg ei vajuks ja aju käituks loovalt.

Kultuurkapitali ja kohalike meistrite toel on käivitunud kaks õpituvade sarja noortele – Traditsiooniliste oskuste suvi tüdrukutele ja meeste asjade elukool poistele.

Esimene hoiab au sees klassikalisi käsitöö võtteid oma tuntud headuses. Juhendajateks on Saaremaa Loomemaja MTÜ liikmed ja head partnerid. Alates juunist kohtutakse iga esmaspäev kell 13 Loomemaja õpitoas heegeldatakse, kootakse, vilditakse, käsitletakse nahka, savi, niiti ja nõela, nii tikkimiseks kui õmblemiseks. Eesmärk on ärgitada noori tüdrukuid suvel sõrmedel käia lasta lootuses, et mõni neist avastab endale uue inspireeriva tegevuse.

Teine sari on kutsutud ellu selleks, et toredad elu kogenud mehed jagaksid oma teadmisi noorematele. Selle kava on kokku pannud loomemaja vabatahtlik Anu Hiiuväin, mistõttu on suvesari meeldivalt kaldu merepoole. Alustati küll puutöö oskustega, ent juba teisel korral kutsus Tiit Kruuse poisid laevale Runö, koos külastati nii kapteni silda kui mootoriruumi. Järgmiseks tuleb tutvus rannikueluga – taimed, loomad kaldalt nähtav ja nähtamatu. Hillar Lipp räägib kalurielust, kalapüügiriistades ja teeb paadisõitu. Seejärel võetakse luubi alla laevamudelid ja nende valmistamine, isegi kraanaga laevamudelite valmistamiseni jõutakse. Julgematele tutvustatab Anti Kopliste koguni langevarjusporti.

Mõlema suvesarja viimasel korral, tuleb appi meisterkokk Juss Lindmäe ja aitab nii poistel kui tüdrukutel katta pidulaua.

Mõlemad programmid on soojalt vastu võetud. On õpitube, kus grupp saab täis, kuid enamasti vabu kohti jagub. Seega ootame kooliealisi noori julgelt osalema!

Rõõm on ka selle üle, et eelmisel aastal Loomesuvilas alustanud paberipunujad ei ole oma meeldivast harjumusest sugugi vabanenud. Paberipunujate klubi tegvustest võib osa saada igal teisipäeval kell 17:30. Kaasa nr kaks vardad, ajalehed ja liimipulk. Oodatud nii uued kui vanad tegijad. Varasem kokkupuude ei ole oluline. Ettevaatust – väga nakkav! 🙂

Loomemaja püsiasukate poolt on oma suvesarja alustamas ka Bret Paas, kelle Loomepesa kaubamärgi alt tutvustatakse erinevaid paberikusti võimalusi, kaasaegseid võtteid ja vahendeid. Tema õpitoad on ka tellitavad ning kõik vahendid ja tarvikud koha pealt kaasa ostetavad. Kohtumised toimuvad loomemajas kolmapäeva õhtuti Loomepesa suvekursustel.

Jälgige meie programmi ja tegemisi nii veebis kui ka FB /Saaremaa Loomemaja lehelt

Kohtume Loomemajas!
(Kuressaare turuhoones)

Loomemaja meeskonna nimel,

Maris Rebel
MTÜ Saaremaa Loomemaja juhataja