Tootefotod ja portreed – Tiina Pitk

Tiina on fotograaf. Nii kaua, kui ta mäletab, on fotomaailm olnud alati tema jaoks kutsuv. Kaamera on tal alati lähedal olnud, kui tõsisemalt sukeldus ta sellesse maailma alles umbes kaks aastat tagasi. Nüüdseks on ta sinna lootusetult ära uppunud ja pääsemist ei paista olevat. Kõik, mida ta teab, on ta ise õppinud katse-eksitus meetodil, tarkade raamatute abiga ning pideva pildistamisega. Nüüd on Tiina peast pilt - iga vaba hetk paneb ta peas kokku detaile ja valgust, sätib modelle ja värve, otsid rekvisiite.

Fotograaf, kelle pilt jutustab oma loo

Ta võtab elutu asja ning annab talle läbi kaamerasilma elu. Tiina võtab inimese ning toob pildile tema tõelise olemuse. Nii nagu inimene on, mitte nii nagu ta tahaks olla. 

Talle meeldib oma piltidele lisada väikest kiiksu. Tiina usub, et hea pildi saamiseks ei pea olema viimase tehnikasõna järgi fotomasinat (kuigi see aitab mõneti tublisti kaasa), hea foto teeb kaamera taga olev inimene oma mõttemaailma ja võimega näha tühjas kohas midagi, võimega panna detailid koos valgusega üheks tervikuks, üheks pildiks, mis jutustab oma loo.

Tiina pildid erinevad natuke masstoodangust - nii tonaalsuse kui lähenemisnurga poolest. Ta keeldub tegemast igavaid pilte, seega läheb ta natukene kaugemale, kohati lausa üle võlli.

Tiinale meeldib väga pildistada vaikelusid. Ja toitu. Toit iseenesest on juba meelierutav, kunst omaette, mis annab tohutut mängumaa. Ja saada see värvide ning maitsete virr-varr pildile on rõõm omaette.

Tiinale meeldib pildistada asju, sest need on alati võtta, püsivad paigal ning neil ei hakka nina sügelema. Tasakaaluks meeldib Tiinale pildistada siiski ka portreesid, minimalistlike lihtsaid portreesid, kus ta tahab tabada inimese päris enda olemust. Seega, kui Sul on korts silma all, siis see saab olema ka pildil, sest see on osa Sinust. Tuleb armastada ennast sellisena nagu Sa oled ja see väljendub ja Tiina portreedel. Sest ilmselgelt on igaüks omaette imeline.

Kontakt

Tiina Pitk

http://pitipilt.tumblr.com

Facebook: In The Jar

EyeEm: https://www.eyeem.com/u/tiinapitk

Instagram: https://www.instagram.com/tiinapitk/

E-post: pitktiina@gmail.com

Telefon: +372 5805 4216