Muhu pätid ja Muhu tikand – Tiiu Jõgi

Oma esimesed Muhu pätid ehk Muhu sussid tegi Tiiu juba 27. aastat tagasi siis, kui oli vaja kingitust mandri sugulastele. Ja roositud pätid just selle pärast, et need on NII ILUSAD.
Sõbranna ema, kes Ukusse pätte tallutas, ütles, et ega muidu ei saa kui tuleb ise teha. Ja nii see algas. Vahepeal jäi pättide tegemine unarusse, aga nüüd on Tiiu jälle selle ilusa töö tegemise käsile võtnud.

See töö on ilus ja mõnus teha, ma kuidagi lähen oma tikandisse sisse ja saan sealt meelerahu. Kõige ilusamad mustrid on tulnud välja just siis, kui hingel on väga valus olnud. Siis mõtlen oma tikandisse head soovid ja inimesed on öelnud, et need tööd kiirgavad soojust. Pättide tallutamine on ka väga mõnus teha – selline „olen meistrimees ja kopsin haamriga“ tegemine. Tulemus üsna kohe näha ja käega katsuda.

Muhu pätid ehk sussid

Sussid valmivad käsitööna algusest lõpuni nii muhu tikand kui tallutamine. Pättide tegemise juures kasutab Tiiu ainult naturaalseid materjale: vooder linane või lina-puuvillasegune, vahekihtideks villane riie/kudum ja/või puuvillvatiin,  alla naturaalne nahk.

Väga paljud teevad pätte immutatud materjalist ja panevad vahekihiks porolooni. Tiiu eelistab traditsioonilist ja naturaalset.

Muhu tikand

Lisaks sussidele „joonistab“ Tiiu lõngadega“ ka seelikutele, pluusidele, kampsunitele, mantlitele. Kõik esemed Valmivad koostöös tellijaga, arvestades kliendi mustri eelistusi ja värvivalikuid. Kõik mustrid on unikaalsed, igale rõivaesemele saab joonistatud oma kaunistus.

Tiiu susside puhul meeldib klientidele kõige rohkem, et on kasutatud naturaalseid materjale ja see, et need on väga ilusad. Riiete, vööde puhul saab iga klient unikaalse mustriga toote.

Muhu tikandiga susse ja riideid valmistab Tiiu vastavalt tellimustele.

Kontakt

Tiiu Jõgi FIE

E-post: tiiujgi@gmail.com

Telefon: +372 5270 263