Muhu ehted ja kodutekstiilid – Triinu Traumann

Muhu saar on koht, kus Triinu Traumann on sündinud ja kasvanud ning enamuse oma elust ka elanud. Ja nagu saarlastele omane, on ka tema vahepeal veetnud pea 10 aastat Tallinnas ülikoolis ja töötades ning seejärel jälle kodusaarele tagasi tulnud.

Erineval moel loominguga on ta tegelenud juba päris väikesest peale. Esimese kampsuni kudus ta  esimeses klassis ja peale seda on katsetanud paljusid erinevaid tehnikaid. Tänaseks päevaks on Triinu suurimateks kirgedeks tikkimine, kõladega kudumine ning joonistamine ning kõik see kokku on Muhumuster - bränd, mille arendamisega Triinu tegeleb.

Inspiratsiooni Muhu saarelt

Inspiratsiooni ammutab ta Muhu pärandkultuurist, vanadest esemetest ning mustritest.

Vahest tulevad vanad esemed ise tema juurde (kui tahetakse neid taastada või teha tänapäevasemat koopiat) või raamatuid lehitsedes ja muuseumis käies. Triinu otsib asju, esemeid, mida teised pole ennem teinud, näinud või inspireerunud. Talle meeldib eristuda!

 

Talle meeldib vana säilitada ja uurida, kuid ideed, mis nendega seoses tekivad, on ikkagi uues võtmes ja tänapäeval populaarsemates esemetes kasutatuna - kõladega kootud poogapaelast ehted, ristpistemustrid sisustustekstiilidel, maalitud kalossid.

Õnneks on muhu varasalv nii suur, et üha tuleb uut inspireerivat materjali peale või näen vanu asju uues võtmes.

Muhumuster

Triinu eelistab kasutada naturaalseid materjale, kuid ära ei põlga ka põneva mustriga tehismaterjale, kui need ideega väga hästi haakuvad.

Kõige rohkem teeb Triinu eritellimusi - muhu mustriga kardinatest kleitideni, lisaks rahvariideid.

Üheks erilisemaks tooteks on kõladega kootud paelast tehtud kõrvarõngad. Vanasti kasutati sellist paela vööna või seeliku alumise serva kaunistusena. Samas kollektsioonis on veel käepaelad, kaelaehted, sõrmused. Samuti on Triinu tootevalikus rahvuslike mustritega pluusid, pätid, ristpistes tekid, padjad ja kalossid, mida ta on maalinud juba 8 aastat.

Elu on täis häid ja huvitavaid mõtteid, tuleb need vaid kinni püüda!

Igapäevaselt toimetab Triinu Muhu saarel, oma töötuba-stuudios. Loova isikuna tavalised tööajad talle ei kehti või vähemalt võtab ta omale vabaduse olla oma aja peremees, seega Muhu saarele tulles võib alati helistada.

Muhumuster tooted on müügil Oad ja Eed käsitööpoes Muhus, Saarte Sahvris, Kuivastu käsitööpoes ja loomulikult Triinu enda stuudios kohapeal.

Kontakt

Triinu Traumann

OÜ Nett Tikand

www.muhumuster.com

Instagram: Muhumuster

Facebook: Muhumuster

Telefon: +372 5034 662

Asukoht: Muhu