Lapitekid ja vaibad – Jaanika Tiitson

Jaanika Tiitsoni käe all valmivad erinevad lapitehnikas tekstiilitooted (lapitekid, laste tekid, lapipadjad, vaibad ja muud väiksemad esemed).

Jaanika kasutab oma töödes naturaalseid materjale: enamasti puuvilla, vähem ka linast ja erinevaid segusid. Suuremate tööde jaoks eelistab ta kanga osta, kuid võimalusel annab uue elu ka teise ringi materjalile, mis on oma tugevust ning värvide püsivust juba saanud tõestada. Talle meeldib, kui on võimalik ära kasutada kogu kangas, nii et sellest jääb järgi vaid veidi tolmu!

Lapitekid

Jaanikat paeluvad lapitehnika puhul keerukamad mustrid ning väiksemad detailid, kui enamust kolleege.Omamoodi rekordina on tal õnnestunud ühes lapitekis ükshaaval kokku õmmelda 10 455 väikest ruutu! Tähtsaks peab ta ka värvivalikut ning materjalikasutust: kõik kaltsuribad saavad kootud vaipadeks.

Mustrid, mida lapimaailmas kasutatakse, on tihti universaalsed, Jaanika käes saavad need omale unikaalsed värvikombinatsioonid ja stiliseeringud. Samuti paeluvad Jaanikat saaremaised mustrid: Saaremaa oma rahvuslikud vöö-, soki- ja kindakirjad, millest on võimalik kujundada imelisi lapitekke ja -patju.

Oma esimese lapiteki õmbles Jaanika 2001. aastal  ja sellega kaasnes äratundmine, see oli tema ala.

Lapitekke valmistab Jaanika nii eritellimusel kui jaemüügiks. Juunist augustini on avatud käsitööpood Lümanda söögimaja õuel, kust Jaanika õmmeldud lapitekke osta saab. Aastaringselt on avatud lapitekkide müük e-poes aadressil www.lapitekk.ee.

Kontakt

Jaanika Tiitson,  OÜ Kohala
www.lapitekk.ee
Telefon: +372 5623 6402
Asukoht: Roosta talu, Leedri küla, Lääne-Saare vald, Saaremaa

Keeled: eesti, inglise, vene, taani