Kirde-Eesti juurtega kunstnik Saaremaalt – Aljen

Kunstnik Aljen sünninimega Margarita Afanasjeva  on sündinud ja kasvanud Kirde-Eestis Sillamäel,  30 km kaugusel Eesti-Vene riigipiirist, 3 tunni autosõidu kaugusel Sankt-Peterburgist (Leningrad). Tartus füsioterapeudiks õppinud naise tõi Saaremaale tema abikaasa.

Maalimisega on Aljen tegelenud juba väikesest peale. Lapsena käis ta Sillamäel maalimisringis, seejärel Repini nimelises Kunstiakadeemias koolituskursustel ja viimasena Aili Jung´i juures Kuressaares. Aljen peab ennast suuresti iseõppijaks.

Mind inspireerivad pisikesed ja endast mõistetavad asjad, nagu lapsenaer, päiksekiir, kohvilõhn, linnulaul...

Esimest katse ennast tõsisemalt maalimisele pühendada oli 2008. aastal. Sel aastal  toimus ka Aljeni esimene isikunäitus Kuressaare ametikoolis, kus ta õppis kunstilist kujundamist. Näitustel regulaarne osalemine on olnud talle heaks motivatsiooniks uute eneseväljenduseviiside otsinguil.

Teine katse leidis aset 2014. aastal, kui ta murdis oma parema käe luu ning oli sunnitud mõneks ajaks nelja seina vahele jääma. Sellest ajast alates on maalimine kuulunud jäädavalt tema ellu.

Sellel teel on Aljenile olnud toeks ustav sõbranna, armastav abikaasa ja imeline õpetaja Aili Jung.

Akvarellist õlini, akrüülist pastellini.

Maalimises kasutab Aljen kõiki võimalikud tehnikad, kuid lemmikuks on siiski akvarell. Akvarell võlub Aljenit, sest tulemus on ettearvamatu ja siin juures on oluline, et endise ujujana armastab ta hullusti vett. Õli on erk ja elav - sellega saab teha mida iganes. Akrüüli harrastab ta siis, kui näitus on ukse ees ja on vaja, et maal kiiresti ära kuivaks. Pastell on eranditult emotsiooni materjal - visand saab valmis enne, kui emotsioon haihtub. Oles suur eksperimenteerija segab ta tihti ka erinevad tehnikad omavahel kokku.

Mul on ka kohviga ja peedimahlaga maalitud tööd.

Aljenile meeldib maalida nii inimesi, lilli kui loodust. Igaüks nendest on kordumatult ilus!

Aljen on Kuressaare kunstiklubi liige.

Kontakt

Aljen ehk Margarita Afanasjeva

Margarita Afanasjeva Iluteenused OÜ

http://aljengallery.weebly.com

https://www.saatchiart.com/aljen

https://www.pinterest.com/aljengallery/

Telefon: +372 5564 0105

E-post: aljengallery@gmail.com