Kunstnik – Maria Evestus

Joonistanud ja maalinud on Maria nii kaua kui ta mäletab. Peale põhikooli õppis ta Kuressaare Ametikooli kunstilise kujundamise erialal, lõputööks tegi digimaalitehnikas triptühhoni (kolmest maalist koosnev tervik/seeria).
Edasi õppis ta Tartu Kõrgema Kunstikooli maaliosakonnas. 2010. aastal avastas ta tänu külalisõppejõule popkunstnik Mall Nukkele kollaažitehnika võlud, mille läbi sai ta tõuke  kihilise autoritehnika loomisele. Paljudes tema töödes saavad kokku maal, kollaaž, graafika, digi jpm. 

Olen inspireeritud oma lapsepõlvest, sümbolismist, muinasjuttudest, iidsestest kunstidest, psühhedeeliast ja pop-sürrealismist. Proovin hoida oma teosed kerged, peaaegu lihtsameelsed, samal ajal püüdes neid tasakaalustada universaalsete müstikast, filosoofiast, metafüüsikast ja religioonivallast pärit tarkustega, luues seeläbi visuaalseid jutukesi, milles kasutan laialdaselt levinud sümboleid, et kutsuda vaataja psüühe oma mängumaailma. Lahtirulluvad lood sõltuvad vähemalt samapalju vaatajast, kui loojast.

2014. aastal kolis Maria tagasi Kuressaarde. Selleks ajaks, oli ta korraldanud juba viis isiknäitust, neist neli Tartus. Kuressaares on ta tegelenud edasi loominguga ja näituste korraldamisega. Tillukese koormusega töötab ta ka Kuressaare Ametikoolis disainiosakonna õpetajana, kus annab maali, joonistamist, värvusõpetust ja korra nädalas viib läbi tasuta kunstiringi kõigile huvilistele.

Saaremaa noorte kunstinäitus Kontrast

Koos oma kohalike andekate kunstnikest sõpradega panid nad alguse Saaremaa noore kunsti ühisnäitusteseeriale Kontrast. Kontrast I toimus 2016. jaanuaris Ajamaja galeriis, Kontrast II toimus 2016. detsembris Kuressaare linna bussiootepaviljonide reklaampindadel. 

Maria Evestuse toodete müük

Maria peamiseks väljundiks on maalid ja illustratsioonid ning nendel põhinevad meened. Maria käest saab tellida tema maalidega postkaarte, kruuse, kalendreid, plakateid.

 Maria Evestuse piltidega tooded on müügil kahes rahvusvahelises internetipoes society6.com/mariaevestus ja redbubble.com/people/piggeye/shop. Saaremaal saab Maria loominguga tutvuda ja seda osta Saarema kunstnike tööde näitusmüügil Raekoja keldris.
Originaaltöid saab osta kaks korda aastas toimuval Tartu Noore Kunsti oksjonil. Väga meelsasti müüb ta meeneid ja maale ka otse, ilma vahendajata, sest talle väga meeldib teada kelle juurde ja millistesse kodudesse tema teosed elama kolivad.

Kontakt