Keraamika – Riine Sooäär

Riine on sündinud ja kasvanud Kuressaares. Kunst ja oma kätega millegi tegemine on huvitanud teda lapsest saati. Ta on käinud erinevates kunstiringides ja õppinud floristiks. Mitmeid aastaid töötas ta lillepoes kuni jõudis  savini. Riinet huvitab keraamika ajalugu. Esimestena  valmistas ta esemeid, mis meenutasid vanu kammkeraamika nõusid. Praegu saab ta mõtteid kõikjalt. Teda inspireerib Saaremaa loodus ja kohalikud mustrid.

Riine Keraamika

Riinel on oma ateljee, kus ta töötab ja võtab vastu külastajaid. Ta korraldab  kursuseid nii lastele kui täiskasvanutele. Eriti lõbusad on sünnipäevapeod koos meisterdamisega. Tegelemine keraamikaga vabastab inimesed igapäeva pingetest ning laseb meeled vabaks.

Savist on võimalik valmistada väga erinevaid esemeid. Riine käe all valmivad peamiselt taldrikud, tassid, valamud ja seebialused. Samuti saab temalt tellida mitmesuguseid tarbeesemeid ja meeneid. Talle meeldib, kui esemel on praktiline väärtus, aga samas näeb kena ja omapärane välja.

Keraamika ja rahvariided

Keraamika on Riine suurim kirg. Mõned aastad tagasi tekkis veel üks huvi:  ta läks rahvarõivaste valmistamise koolitusele. Kursuse raames tegi ta endale Jämaja rahvariided. Ta sai teada uut selle kohta, kuidas vanasti rõivaid valmistati.  Seal õpitu andis uusi mõtteid oma keraamiliste esemete tegemisel.

Kontakt

Telefon: +372 5341 3681
E-post: riinekeraamika@hot.ee
FB: Riine Sooäär keraamika
Aadress: Kuressaare, Luha 7
Külastamine ette helistamisel.