Käsitöö mänguasjad ehk Villanööbikud- Kairi Niit

Käsitöö mänguasjad -käsitöönukk rebane Riks

Villanööbikud on käsitöö mänguasjad, mida valmistab Kairi Niit. 
Ta on teinud erinevat käsitööd lapsest saati - mänguasjade meisterdamise rajale juhatasid teda lapsed.

Mul on kodus kaks väikest südant - loodan, et Villanööbikud rõõmustab lisaks neile kahele praegu ning tulevikus veel palju väikeseid ja suuri südameid!!!

Villanööbikud

Villanööbikud on valmistatud naturaalsetest materjalidest. Lelude kehade õmblemisel kasutab Kairi kvaliteetseid puuvillaseid kangaid ja/või spetsiaalseid nukukangaid. Kõige tähtsam koostisosa on aga silmale nähtamatu: mänguasjad on hoolikalt täidetud nende oma väikese Endla mahetalu lammaste pestud-kraasitud villaga, mis akumuleerib endasse kodused lõhnad ning õdusa soojuse.

Käte-jalgade keha külge kinnitamiseks kasutab Kairi tihti nööpe, mis annavad mänguasjadele juurde liikuvust. Iga tema valmistatud tegelane on ainulaadne ning omanäoline - kõik rõivastega loomakesed ning nukud on (lahti)riietatavad - rõivaste õmblemisel kasutab ta muuhulgas ka taaskasutusmaterjale. 

Käsitöö mänguasjad- käsitöönukk Matilda
Käsitöö mänguasjad- Käsitöönukk hobune Lilli

Villanööbikuid on väga erinevas mõõdus ning erineva keerukusega - valikust leiab midagi nii kollektsionäär, lastetuppa sobivaid sisustusdetaile otsiv ema, kaisukalembeline põnn kui ka tekstiilnukkude armastaja. 

Suured lelud on nukumeisterdaja poolt käsitööna valmistatud taaskasutuskartongist ning pakkepaberist karpides.

Villanööbikud on täiuslikult ebatäiuslikud. Sest tegemist on käsitööna valminud esemetega - seega ei maksa neilt oodata plastikust mänguasjade perfektsust ning staatilisust. Täis meisterdaja ideid, häid soove ja lootusi. 

Villanööbikuid leiab Saaremaalt Saarte Sahvrist, Saare Selveri lillepoest ning Pärnust Maarja Magdaleena gildist ning Tartust kauplusest Roosiait. Kairi võtab hea meelega vastu ka otsetellimusi.

Kontakt

Kairi Niit FIE

Villanööbik käsitöö mänguasjad

Telefon: +372 5282 951

E-post: kairi127@hotmail.com

villanoobik.blogspot.com

Facebook: Villanoobik

Asukoht:

Käsitöö mänguasjad- käsitöönukk Olivia