Mis LOOM see loomemaja on?

Saaremaa Loomemaja, siin kohtuvad arhitektid, audio- ja videokunstnikud, disainerid, teatri- ja kinoinimesed, kirjanikud, muusikud, disainerid, käsitöölised, kunstnikud ja reklaamiinimesed. Tavaelus enamik üksteist ei  tunne ja omavahel ei kohtu. Meie eesmärk on teha nad tuttavaks ja panna nad suhtlema ühise eesmärgi nimel.

Näiteks TÄNA koob kuduja soki või kampsuni ja müüb seda turul või laadal.

Aga HOMME kohtub kuduja disaineri, õmbleja ja puusepaga ja nad loovad põneva käekoti, kirjanik lisab pärimusliku loo ning turundaja ja veebimeister lennutavad selle kuhu iganes üle maailma. Naabertoas töötava programmeerija kontaktide abil võivad esimesed eksemplarid sattuda koguni NYC kaubatänavale!

Nii toimib see juba praegu mujal maailmas ja ka Eestis. Kasu pole vaid müüginumbrites ja tulus. Me ei loo lisaväärtust ainult majanduslikult ja sotsiaalselt. Me loome keskkonda, mis tõmbab siia uusi ärksaid mõtlejaid ja tegijaid. Me ei katseta enneolematut, ega leiuta jalgratast, pigem alustame hiljem kui teised, aga see annab võimaluse õppida teiste vigadest ja teha paremini! Kodus nokitsedes sünergiat ei teki.

Saaremaa Loomemaja käivitamise eelduseks on kohaliku omavalitsuse toetus, kes näeb seal avalikku huvi. Õnneks on meil täna Kuressaare Linnavalitsuse tugi ja veelgi enam Saaremaa Arenduskeskuse tugi. Loodame, et ühinenud omavalitsuse ees saame seista juba esimeste tulemustega ning toetus jätkub.

Juba täna kuulub ühingu ridadesse 37 liiget, kes usuvad ja tegutsevad parema Saaremaa nimel.

MTÜ on avatud nii alles kooli lõpetanud spetsialistile, algajale ettevõtjale kui ka juba kogenud tegijale. Kaasa lüües toetad meid ja iseennast.

Saaremaa Loomemaja

Saaremaa Loomemaja - Kuressaare turuhoone

Loomemaja saab olema koht, kus tegutseb kohapeal meister, kelle stuudio on avatud külastajale. Siin saab elada kaasa toote sünnile ja kuulda ehedat lugu. Veel enam, meistrid viivad läbi ka kursuseid, kus külaline saab ise luua või esitada meistrile personaalse soovi. Loomemaja on seda elujõulisem, mida rohkem on seal tegijaid. Kõik meistrid ei loo aga füüsilist toodet – nende töökohaks on kontor. Nemad saavad pakkuda loenguid või personaalset konsultatsiooni nii loomeettevõtjale kui muudes sektorites tegutsejatele.

Iga meistri esmane ootus on, et loomemajas on ka pood, kus külastaja leiab enamiku kohalike meistrite tooteid. Ideaalses loomemajas peab olema ka kohvik, kus on loodud positiivne keskkond ärksate inimeste kohtumiseks ja uute väärtuste loomiseks. Kuna oluline on ka müük, siis olgem ausad, Kuressaare puhul tähendab see eelkõige kesklinna ja Lossi tänavat. Ilmselt ei kahtle keegi, et kesklinna kaubanduspinnad vajavad väärilist sisu. Loomemajast saaks kujuneda tulevikus terve linnak erinäoliste stuudiote ja kontoripindadega.

Täna on Loomemaja eelkõige oma väiksuse tõttu koht, kus meistrid saavad koguneda ja koolitada ennast vajalikel teemadel. Osaleda ajurünnakutel ja leida endale sobivaid meeskonna kaaslasi.

Tugeva keskuse käivitamiseks on meil vaja iga saarlase tuge. Sa ei pea astuma meie liikmeks, piisab, kui jälgid meie tegevusi, osaled koolitustel, töötubades, üritustel ja külastad meie poodi. Kaasa lüües ja meie tegevust toetades aitad kaasa Kuressaare kesklinna elavdamisele ja loomemaja tegevuse laienemisele tulevikus.